V překrásné zátoce vzdálené jen 24 km od Trogiru a 22 km od Primoštenu se nachází malá rybářská osada Vinišće. Je ideální pro lidi, kteří vyhledávají klid a blízké čisté moře.

Do dnes se tu setkáváme také s tradičním způsobem života místních obyvatel, zvířat i drůbeže. Mimo několika desítek místních obyvatel stále častěji využívají toto klidné místo zátoky také lidé z okolních měst ke svému odpočinku. Jsou to převážně lidé z nedalekého města Split a Trogir. Za posledních 10 let si zde postavili mnoho chalup zvaných u nich víkendice. Obcí byl pak vybudován nový vodovod, veřejné osvětlení, na nábřeží jsou dnes osázené palmy a na místě válkou zničeného kostela byl koncem 90-tých let postaven církevní komplex, který je teď dominantou celé osady.

Penziony

Služby

Mapy

Foto 2002

Milovníkům přírody a raftingu můžeme doporučit návštěvu nedalekého Národního parku Krka nebo také zajímavé ostrovy Kornaty . Při cestování autem kolem Zadaru je také možnost krátce se zastavit v Národním parku "PAKLENICA"

Pěkný přístav pro jachty a turistické lodě s názvem "MARINA KREMIK" je vzdálen z Viniště cca 15 km směrem na Primoštěn.

C e s t o v á n í -a- u b y t o v á n í na Viništi u Trogiru. N O V I N K A - v jednání je autobusová linka BusMat na červen - 6/2005, s týdenním, příp. i 14 denním cyklem Žatec - Praha - Brno - Trogir - Viniště. Pokud máte zájem využívat služeb dopravce B u s M a t napište nám.