Primošten

Malebné starobylé městečko je pravou perlou Dalmácie a stalo se jedním z nejvyhledávanějších letovisek Jadranu. Na nevelkém ostrůvku se ve středověku ukrývali lidé z okolí před Turkem. Když nebezpečí pominulo, byl úzký průliv mezi ostrovem a pevninou přemostěn, a tak se zrodil i název osady - Primošten. Mimořádnou oblibu získalo letovisko pro své kouzelné oblázkové pláže na jednom poloostrově a večerní společenský život ve starém městě na poloostrově druhém.

Na nevelkém, piniemi porostlém poloostrově Raduča jsou dvě protilehlé oblázkové pláže, jedna ukrytá v zálivu, druhá u otevřeného moře. Na poloostrově se nachází též několik antukových tenisových kurtů. Zbytek pobřeží je skalnatý s řadou míst, kde se lze slunit i vstupovat do vody. Pronájem lehátek, loděk a šlapadel je za poplatek.

Moře: Primošten má na severní straně oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do vody, na jižní straně přírodní kamenité pobřeží, místy s vybetonovanými plochami.

Výlety: Primošten leží nedaleko národních parků Kornaty a Vodopády Krka. V okolí Primoštenu je několik ostrůvků, například Smokvica s naturistickou pláží.

Ubytovací kapacity v současné době nepostačují zájmu turistů a tak jsou atraktivní termíny vždy velmi brzy vyprodány !!!

Pro sezónu 2007 máme možnost pobytu ve 3 pěkných levných penzionech

Penzion PRGIN Apartmány VESNA Apartmány ZUBAN

a jeden Apart-Hotel "SILVIJA" vyšší kategorie !

APART HOTEL

SILVIJA